نظرسنجی
نام کاربری :
رمز عبور :
:: بازدیدهای امروز : 1
:: بازدیدهای دیروز :
:: بازدیدهای هفته : 0
:: بازدیدهای ماه : 0
:: بازدیدهای سال : 1
:: کل بازدیدها : 1
:: کاربران آنلاین : 0 نفر
:: میهمان های آنلاین : 2 نفر
:: کل اعضا : 5 عدد
:: کل مطالب : 272 عدد
:: کل نظرات : 69
   

تبلیغات
خواسته ها و مطالبات مردم صدخرو
24 اردیبهشت 1392 ساعت 09:06 | نوشته ‌شده به دست davarzan | ( نظرات 0 )

جناب آقای مهندس اسماعیل غفاری

فرماندار محترم شهرستان داورزن

 با ســـلام

احتراماً ، انتصاب شایسته حضرتعالی را به عنوان اولین فرماندار شهرستان داورزن تبریک می گوییم .برای جنابعالی آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون در خدمت بیشتر به مردم زحمت کش شهرستان جدید التاسیس داورزن داریم .

مقدمتا من باب تکلیف بر خود لازم می دانیم برخی از خواسته ها و  مطالبات به حق مردم صدخرو را خدمت جنابعالی مطرح نماییم.

- جناب آقای فرماندار، قطعاً یکی از وظایف کلی فرماندار محترم اجرای سیاست‌های عمومی دولت و سعی در بالا بردن سطح زندگی و تامین رفاه و آسایش عمومی در حوزه‌شهرستان‌ و روستاهاست. در این راستا گزاف نیست اگر بگویم روستای صدخرو و سایر روستاهای شهرستان سبزواردر گذشته بدلیل گسترگی استان خراسان  و سایر دلایلی دیگر از توجه لازم برخور نبوده و دریافت اعتبارات و تسهیلانت عمرانی  بی نصیب بوده به دیده فراموشی سپرده شده بودند.

با ارتقا  داورزن به شهر و بعد از آن ارتقا بخش داورزن به شهرستان بارقه های امیدی  برای پیشرفت های عمرانی و توسعه زیربناهای اقتصادی منطقه در دلها زنده شد.

بقیه در ادامه مطلبشرکت فعال و گسترده مردم در انتخابات توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.
24 اردیبهشت 1392 ساعت 09:02 | نوشته ‌شده به دست davarzan | ( نظرات 0 )

شرکت فعال و گسترده مردم در انتخابات توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.


امام جمعه شهرستان داورزن گفت: شرکت فعال و گسترده مردم در انتخابات توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

به گزارش اخبار داورزن حجت الاسلام و المسلمین محمود مداحی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به یازدهمین دوره ریاست جمهوری و سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: امید است که ملت با بصیرت جریان فتنه و جریان انحرافی را شناسایی و ازگردونه حاکمیت برای آینده ناکام بگذارند.

وی در ادامه به اقدامات بی شرمانه رز‍یم صیونیستی در حمله به کشور سوریه اشاره کرد و گفت: اگر آمریکا نبود

ر‍‍‍‍‍‍ز‍یم صیونیستی به عنوان یک اقلیت ناچیز ، چگو.نه می توانست بر فلسطین و مسلمین مسلط گردد

وی ادامه داد: این تسلط با کمک نظامی و فکری و اقتصادی استکبار جهانی به ویژه غرب و باخیانت و سکوت مرتجعین عرب صورت گرفت.

امام جمعه داورزن با اشاره به دور اندیشی امام راحل تصریح کرد: باید مسلمانان جلو تکفیری ها و وهابیت را در لباس طالبان ،القاعده ،النصره،جند ا... و غیره را بگیرند و قطعا دیگر یهود نمی تواند غلطی بکند و به حریم مسلمین جرات تجاوز را نخواهند داشت

وی همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تصریح کرد: شیعه و سنی باید با اتحاد ،جلو فتنه وهابی ها و سلفی ها

را بگیرند از جمله اجازه ندهند که قبور بزرگان را تخریب کنند،

امام جمعه داورزن با اشاره به اقدام بی شرمانه تخریب حرم حجر بی عدی صحابی پیامبر ادامه داد: آنها با ربودن جنازه حجر بن عدی با این عنوان که صورت قبر را شرک می دانستند حال آنکه ارتباط با آمریکا را بدون اشکال می دانند.

وی تصریح کرد: آنها می خواهند جلو ایران اسلامی را بگیرند و تهدید به برخورد نظامی می نمایند. ولی ملت و دولت ایران آماده پاسخ گویی به تجاوزات احتمالی دشمنان است.

وی در ادامه سخنان خود به فواید زکات اشاره کردو گفت: زکات موجب نگهداری اموال و موجب رستگاری است.

وی پرداخت زکات را نشانه بندگان خدا دانست و فواید ذکات را برشمرد و گفت: بیمه کردن ثروت و درمان بخل، کلید برکات و زیادی روزی و استجابت دعا خواهد بود

حجت الاسلام مداحی با اشاره به ارزش ماه رجب تصریح کرد: لیله الرغائب شب اولین جمعه در ماه رجب که دارای مناقب فروان است بخش کشاورزی سهم زیادی در حماسه اقتصادی خواهد داشت
24 اردیبهشت 1392 ساعت 08:56 | نوشته ‌شده به دست davarzan | ( نظرات 0 )

بخش کشاورزی سهم زیادی در حماسه اقتصادی خواهد داشت


معاون توسعه و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بخش کشاورزی سهم زیادی در حماسه اقتصادی خواهد داشت .

به گزارش اخبار داورزن مهندس اسماعیلی در مراسم معارفه اولین مدیریت اداره جهاد کشاورزی شهرستان داورزن در جمع مسئولان شهرستان داورزن وشوراهای اسلامی و کشاورزان و دامداران نمونه شهرستان با بیان این مطلب افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرای حماسه اقتصادی بخش کشاورزی در ایجاد امنیت غذایی و اشتغال سهم فراوانی خواهد داشت .

وی شهرستان داورزن را دارای پتانسیلهای فراوان کشاورزی عنوان کرد و گفت: وجود 23 هزار و پانصد هکتار اراضی باغی و کشاورزی می تواند سهم قابل توجهی در تولیدات منطقه داشته باشد.

وی تولیدات گیاهان دارویی در منطقه را خاطر نشان شد و گفت: با رویکردهای جدید مدیریتی این شهرستان خواهد توانست قابلیتهای خود را یشتر از این در سطح استان نشان دهد.

این مسئول در ادامه سهم جهاد کشاورزی را در اشتغال خاطر نشان شد و گفت: 5/24 درصد از اشتغال استان در بخش کشاورزی اختصاص یافته است .

وی ایجاد برخی زیر ساختها در حوزه کشاورزی را یاد آور شدو گفت: اجرای سیستمهای نوین کشاورزی در 6 هزار پروژه و با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 700 میلیارد ریال که در سال جاری به عینیت خواهد رسید.

معاون توسعه و منابع نیروی انسانی اختصاص 57 هزار هکتار طرح مطالعاتی را خاطر نشان شد و گفت: در اجرای شبکه نوین آبیاری 32 هزار شبکه با 2هزار و550 کیلومتر خط انتقال آب به بهره برداری رسیده است .

این مسئول با اشاره به اختصاص 30 هزار میلیارد ریال سهم اعتبارات این وزارت خانه اظهار امیدواری کرد تا با اختصاص اعتبار مناسب به استان سهم ادارات شهرستان های جدید التاسیس نیز اختصاص یابد.

وی توسعه پروژه های گلخانه ای را یاد آور شد و در ادامه گفت: با اجرای کشاورزی حفاظتی و با توجه به افزایش نرخها و تعرفه ها شاهد کاهش هزینه های تولید باشیم .

معاون سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار نیز در این مراسم با اشاره به زیر ساختهای لازم در این شهرستان گفت: خوشبختانه این شهرستان تا قبل از ارتقا دارای 3 مرکز جهاد کشاورزی بوده است .

مهندس محمد جواد ایزدیان با اشاره امکانات و نیروی انسانی لازم در این شهرستان تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که این شهرستان جدید التاسی نیازمند همکاری و مساعدت سازمان نخواهد بود.

وی ظرفیتهای لازم در این شهرستان را برشمرد و گفت: این شهرستان با توجه به استعداد ها و پتانسلهای موجود در بخش زراعی و باغی می تواند زمینه های پیشرفت خوبی داشته باشد.

بخشدار مرکزی شهرستان داورزن نیز در سخنانی قابلیتها و توانمندیهای این شهرستان در بخش کشاورزی را خوب عنوان کرد و گفت: با استفاده از سیستمهای نوین کشاورزی و یکپارچه سازی اراضی علاوه بر استفاده بهینه از امکانات تولیدات نیز افزایش خواهد یافت .

علی اصغر عین آبادی استقرار اداره جهاد کشاورزی را به عنوان اولین اداره بعد از استقرار فرمانداری به فال نیک گرفت و افزود: ادارات کل و سازمانها نیز با اقدامات سریع خود در جهت استقرار ادارات مختلف می توانند در جهت خدمت رسانی به مردم این شهرستان جلوه هایی از خدمت رسانی را به نمایش بگذارند.

در پایان نیز مهندس حسین تاج آبادی که پیش از این به عنوان رئیس مرکز جهاد کشاورزی داورزن بود به عنوان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داورزن معرفی گردید.شهرستان های سبزوار بزرگ از نعمت گیرنده های دیجیتال بهره مند شدند
14 اردیبهشت 1392 ساعت 10:35 | نوشته ‌شده به دست davarzan | ( نظرات 0 )

سبحانی فر: شهرستان های سبزوار بزرگ از نعمت گیرنده های دیجیتال بهره مند شدند

به گزارش خبرنگار سبزوارنیوز،‌مهندس علی سبحانی فر گفت: گیرنده های دیجیتال در ابتدای راه اندازی فقط شامل شهرستان سبزوار میشد که با پیگیری های انجام شده و نصب آنتن های گیرنده دیجیتال در منطقه شهرستانه های جوین ،جغتای ،خوشاب و داورزن نیز از این نعمت بهره مند شدند.استقرار اداره جهاد کشاورزی در داورزن
14 اردیبهشت 1392 ساعت 10:34 | نوشته ‌شده به دست davarzan | ( نظرات 0 )


استقرار اداره جهاد کشاورزی در داورزن

مسئول جهاد کشاورزی داورزن گفت: با تلاش مسئولان شهرستان داورزن اولین اداره پس از ارتقا در این شهرستان مستقر می شود.

مهندس حسین تاج ابادی در گفتگو با اخبار داورزن افزود: هفته آینده شاهد استقرار اداره جهاد کشاورزی شهرستان داورزن خواهیم بود.

وی ادامه داد: این مراسم با حضور مسئولان استانی و شهرستان سبزوار و نمایندگان مردم در مجلس و جمعی از اعضای شوراها و کشاورزان شهرستان داورزن برگزار خواهد شد.

وی با ابراز خرسندی از این ارتقا تصریح کرد: این شهرستان به عنوان قطب تولید برخی محصولات از جمله صیفی جات و فلفل و همچنین مقام برتر در تولید گوشت سفید نیازمند اختصاص اعتبارات می باشد.

وی ادامه داد: وجود کشت و صنعت شمال شرق کشور و همچنین تولید و صادرات فلفل به عنوان یک محصول مهم منطقه این شهرستان را متمایز کرده است.

وی در عین حال به وضعیت آب و هوایی شهرستان اشاره کرد و گفت: آب و هوای نسبتا گرم و خشک منطقه باعث شده تا کمبود آب کشاورزی در منطقه بسیار مشهود باشد.

وی خاطر نشان کرد: اختصاص اعتبارات مناسب جهت تسطیح و یکپارچه سازی اراضی و همچنین استفاده از سیستمهای تحت فشار خواهد توانست وضعیت کشاورزی منطقه را دگرگون کند.

وی وجود صدها واحد مرغداری و همچنین استخرهای پرورش ماهی سردابی را خاطر نشان شد و ادامه داد: پتانسلهای فراوان کشاورزی و دامداری در منطقه وجود دارد که با اختصاص اعتبارات خاص و مدیریت مناسب منابع شاهد ایجاد اشتعال پایدار در منطقه خواهیم بود.